Eszterek a Duna Arénában

Berecz BlankaBékési Eszter a 8. helyen végzett a 100 méter mell döntőjében tegnap este a Duna Arénában zajló junior úszó-világbajnokság 4. napján. A mieink eddig két érmet nyertek a vb-n: a nyitónapon Zombori Gábor 400 méter gyorson diadalmaskodott, 21-én szerdán pedig Berecz Blanka ezüstérmes lett 200 méter pillangón.

A magyar érdekeltségű döntők közül az elsőben az Egri Úszó Klub 17 éves versenyzője elmaradt előző napi egyéni csúcsától, 1:09,06 perc alatt ért célba, miáltal a riválisok egyikét sem sikerült megelőznie. A nap zárószámában, a fiú gyorsváltók 4×200 méteres versenyében a Zombori Gábor, Pap Bálint, Ulrich Botond, Szabados Bence összetételű hazai négyes a 6. helyen zárt 7:25,14-es idővel.

Szabó-Feltóthy Eszter a 4. helyen végzett 200 méter háton 22-én csütörtökön, a Duna Arénában zajló junior úszó-világbajnokság 3. napján. A nap egyetlen magyar érdekeltségű döntőjében a Vasas versenyzője ? aki a délelőtti előfutamban 2:11,70 perces idejével 2 századot javított egyéni legjobbján ? 2:10,92-es újabb egyéni csúccsal ért célba. Szabó-Feltóthy Eszter 20-án kedden 400 méter vegyesen is 4. lett, akkor 10 másodpercet faragott saját legjobb idejéből.