Szülinapos kezdőrúgók

Garami mester 80 évesAz MTK győzelemmel köszöntötte tegnap Garami Józsefet: a Hungária körúton 3:0-s félidő után 3:2-re legyőzte a Soroksár csapatát a labdarúgó NB II 4. fordulójában. A kezdőrúgást Garami mesteredző végezte el, akit a meccs előtt 80. születésnapja alkalmából köszöntöttek.

A legendás szakvezető csaknem két évtizeden át szolgálta a kék-fehéreket. Pályafutása legnagyobb sikerét is az MTK-val érte el: a 2007/2008-as szezonban a 22-es keretből 19 saját nevelésű játékossal szerzett bajnoki címet. A korábbi szövetségi kapitány magyar csúcsnak számító 797 élvonalbeli meccsen ült a kispadon. Volt csapata az I. félidőben Vass Patrik találatával és Bognár István két góljával jelentős előnybe került, ám a vendégek végül szorossá tették az eredményt.

A Merkantil Bank Liga másik pesti találkozóján a Vasas FC 1:1-et játszott Ajka együttesével a Fáy utcában. A kezdő rúgást a 11 éves Ács Sándor végezte. Mindkét gól az I. félidőben esett: a 22. percben Molnár Dominik a vendégeknek szerzett vezetést, melyet a 29. percben Király Botond kiegyenlített.

Haladás?Szolnoki MÁV 3:0 (2:0)
Az élen: 1. Csákvár 12, 2. ETO FC Győr 9, 3. BFC Siófok 8, 4-6. MTK, Budaörs és Kazincbarcika 7-7 pont.

Gyenge kezdés után erős visszaesés: az NB III Keleti-csoportjában a pesterzsébeti gárda az otthoni 1:0-s győzelme és egri 3:2-s veresége után otthon gól nélküli félidő után 1:0-ra kikapott Füzesgyarmattól, így 3 forduló után 3 ponttal a 8. helyen áll a 16 csapatos mezőnyben. A Liza legközelebb a 4. fordulóban 24-én vasárnap 17 órakor lép pályára Gyöngyösön.