ZETApress

hírportál

Tedd le autód, védd a Földet!

Díjmentes fővárosi közlekedés április 22-én csütörtökön: a Budapesti Közlekedési Központ arra ösztönzi az autóval közlekedőket, hogy a környezet és saját egészségük megóvása érdekében válasszanak egyéb, alternatív közlekedési eszközt vagy használják a közösségi közlekedést, amelyet a Föld napján ingyen vehetnek igénybe.

Díjmentesen használhatják a közösségi közlekedést az autóval közlekedők Budapesten a BKK járatain – beleértve a HÉV-járatok budapesti szakaszait is – az április 22-i, csütörtöki Föld napján. A lehetőséget azok a gépjármű-tulajdonosok vehetik igénybe, akik a jegyellenőrzés során érvényes, hazánkban kiállított forgalmi engedélyt mutatnak fel az ellenőrzési pontokon vagy a járműveken. A díjmentes utazást egy forgalmi engedéllyel egy utas veheti igénybe április 22-én egész nap.

A BKK kezdeményezésének célja, hogy a környezet védelmére és saját egészségük megóvására buzdítsa a rendszeresen autóval közlekedőket, továbbá arra ösztönözze őket, hogy használják a közösségi közlekedést, vagy az autójuk helyett válasszanak egyéb, alternatív közlekedési eszközt az úti céljuk eléréséhez. Ezáltal csökkenhet a zaj- és légszennyezettség, javulhat a levegő minősége, járhatóbbá, élhetőbbé válnak a zsúfolt fővárosi útszakaszok, továbbá az aktív mozgással sokat lehet tenni az egészség megőrzéséért.

A közösségi közlekedés a koronavírus-járvány ellenére egyetlen napra sem áll le, a BKK, a BKV és az ArrivaBus különösen fontosnak tartja a biztonságos utazás feltételeinek a megteremtését. A teljes utasteret, a járművek vezetőállásait, a metróállomások utasforgalmi területeit, valamint a mozgólépcsők korlátait – a megszokott napi takarításon felül – rendszeresen és alaposan fertőtlenítik. Továbbra is kötelező a szájat és az orrot eltakaró maszk használata a járműveken és a megállókban, a BKK munkatársai folyamatosan ellenőrzik ennek a betartását.

Nőhet az alternatív közlekedési eszközök aránya a fővárosban

A BKK a Fővárosi Önkormányzattal szorosan együttműködve igyekszik megteremteni annak a feltételét, hogy a közlekedők a legmegfelelőbb közlekedési eszközt választhassák Budapesten. Az autót felváltó alternatív lehetőségeknek nemcsak környezeti, hanem társadalmi hasznuk is van. A főváros közlekedési fejlesztéseit összefoglaló Budapesti Mobilitási Terv 2030 a közösségi, kerékpáros és gyalogos közlekedés előtérbe helyezését tűzi ki célul, hogy főváros a jelenleginél élhetőbb, és még inkább ember- és környezetbarát város legyen – tudatta a BKK Kommunikáció. Fotónk Nyírő Simon felvétele.

Szóljon hozzá!